Návrh osvetlenia

V roku 1992 som sa začal venovať umelému osvetleniu. Odvtedy robím návrhy osvetľovacích sústav a ich regulácie. Riešil som za tie roky nespočetne RD, predajní, kostolov, hotelov, priemyselných hál… V roku 1994 sme otvorili aj svetelné štúdio.

Vznikajú dve situácie:

  • novostavba, rekonštrukcia, ktorá rieši projekt osvetlenia – tu vzniká nekonečné množstvo možností riešenia osvetlenia. Človek, ktorý sa nevenuje problematike sa môže strácať. Spolu so zákazníkom preto najprv vyberieme design svietidiel, konzultujeme účel jednotlivých priestorov a „ušijeme“ návrh osvetlenia. Celé to ešte doplníme hlavne pri LED svietidlách návrhom napájania a spínania. A zákazník si môže vychutnávať pobyt vo svojom novom objekte.
  • novostavba, rekonštrukcia, ktorá nerieši projekt osvetlenia – káble sú už naťahané podľa projektu na stavebné povolenie, alebo ako si niekto myslel že bude dobre. Bez ohľadu na svietidlá, ktoré majú napájať. Potom je výber svietidiel limitovaný daným umiestnením a počtom vývodov. Zákazníci prídu vyberať svietidlá a zistia, že ich vysnívané svietidlá nemôžu použiť, pretože nevyhovuje elektroinštalácia. Aj v tomto prípade sa snažíme nájsť kompromis, ale 100% spokojnosť sa dá dosiahnuť ťažko, alebo za vysokú cenu.

Robíme návrh osvetlenia a regulácie zadarmo, aby zákazníkov od návrhu neodradil poplatok, dali si návrh vypracovať a odchádzali od nás spokojní.

Zadarmo to celkom nie je, žiadame za to od našich spokojných zákazníkov, aby šírili o nás dobrú povesť medzi svojimi priateľmi.